+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Already a member?

Login
+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Already a member?

Login

Velo Dunajec z Zakopanego

0
Cena
649 ZŁ
Cena
649 ZŁ
Zapisz na liście życzeń

Adding item to wishlist requires an account

4773

Why Book With Us?

 • No-hassle best price guarantee
 • Customer care available 24/7
 • Hand-picked Tours & Activities
 • Free Travel Insureance

Pay Safely With Us

The payment is encrypted and
transmitted securely with an SSL
protocol.

3 dni
Termin: na zamówienie
Wyjazd z Rzeszowa
Opis wyprawy

ZAMKI, DUCHY, PANNY I ZBÓJNIKI …

Zapraszamy Was na niezwykły szlak rowerowy prowadzący przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z widokami na wspaniałe Tatry, Pieniny, Gorce. Z kilku miejsc widoczna będzie majestatyczna Królowa Beskidów  – Babia Góra, nazywana też Diablakiem. Towarzyszyć nam będzie przepiękne Jezioro Czorsztyńskie, które objedziemy dookoła😀

Naszą przygodę rowerową rozpoczniemy na bardzo dobrze znanej, górującej nad Zakopanym Gubałówce, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry. Odwiedzimy żywy skansen w Chochołowie, sprawdzimy także co słychać u Cystersów w Ludźimierzu.
Przemierzając tą trasę znajdziemy się na szlaku gotyckim, odwiedzimy drewniany kościółek św. Michała Archanioła znajdujący się liście UNESCO oraz kościółek w Harklowej, rezerwat Bór na Czerwonym, przełom Białki, zamki w Niedzicy i Czorsztynie oraz skansen w Kluszkowcach.

Nie zabraknie również ciekawych historii o pannach, zbójnikach i potężnym skarbie Inków czekających być może na Wasze odkrycie😀 

Program

Cel podróży

Podhale – Spisz

Trasa wycieczki

Dzień I
Trasa 1: Velo Dunajec z widokami na Tatry
Gubałówka nad Zakopanem – Chochołów – Ludzimierz – Nowy Targ

 • do przejechania ok. 41 km
 • przewyższenie: 113 m
 • czas przejazdu: ok.  4 godziny
 • czas trwania wycieczki: ok. 6 godzin wliczając przerwy na posiłek i zwiedzanie
 • autorska trasa prowadzi drogami leśnymi, asfaltem i drogami szutrowymi

Dzień II

Trasa 1: Velo Dunajec – Osiem cudów od Michała Archanioła: Nowa Biała – Dębno Podhalańskie – Harkolowa – Łopuszna – Ostrówsko – Rezerwat Bór na Czerwonym – Przełom Białki pod Krempachami – Nowa Biała

 • do przejechania 32 km
 • przewyższenie: 104,97 m
 • czas przejazdu: ok. 3,5 – 4 godziny
 • czas trwania wycieczki: ok. 6 – 7 godzin wliczając przerwy na posiłek i zwiedzanie
 • autorska trasa prowadzi drogami polnymi, leśnymi, asfaltem i drogami szutrowymi

Dzień III

Trasa 2: Velo Czorsztyn – Wokół Jeziora: Nowa Biała -Dębno Podhalańskie -Frydman – Niedzica Zamek – Przeprawa przez Jezioro Czorsztyńskie statkiem – Zamek Czorsztyn – Kluszkowce – Maniowy
ok. 35 km z możliwością skrócenia

Część I trasy – Łopuszna – Niedzica

 • do przejechania: ok. 18 km
 • stopień trudności: łatwy
 • przewyższenie: 111,05 m
 • czas przejazdu: ok. 2,5 godziny + zwiedzanie

Część II trasy – Niedzica – Czorsztyn – Maniowy

 • do przejechania: ok. 18 km
 • stopień trudności: łatwy
 • przewyższenie: 125,95 m
 • czas przejazdu: ok. 3 godziny + zwiedzanie

Możliwość skrócenia trasy do ok. 30 km

Miejsce zbiórki i wyjazdu

Parking Podpromie Rzeszów

Pozostałe przystanki:

 • Dębica – Pustynia (zjazd z A4), godz. 06.30
 • Tarnów, ul. Wilcza przy Rondzie (zjazd z A4), godz. 07.00
 • inne do ustalenia na Trasie Wojnicz – Nowy Sącz – Krościenko n. Dunajcem
 • Możliwy dojazd własny

Godzina zbiórki

5:30

Godzina odjazdu

06:00

Powrót do Rzeszowa

ok. godz. 19.00

Stopień trudności

łatwa
🟢⚪⚪

Atrakcje

Piątek 

Z WIDOKIEM NA TATRY
Naszą wyprawę rozpoczniemy w Zakopanym. Wyjedziemy busem na Gubałówkę, gdzie rozpakujemy rowery. Chętni mogą oczywiście wyjechać na Gubałówkę kolejką. Główny szlak Velo Dunajec biegnie równolegle z Dunajcem. My wybierzemy opcję bardziej widokową i ciekwaszą. Po obejrzeniu wspaniałej panoramy Tatr przez pierwsze 15 kilometrów będziemy zjeżdzać w doł przez Szelogowski Wierch
mając przed sobą wspaniałe widoki.
Potem już tylko krótki podjazd i jesteśmy w Chochołowie, uznanym przez UNESCO za zabytek klasy 0. To żywy skansen, gdzie  na własne oczy zobaczymy tradycyjne góralskie chałupy. Są kryte gontem, a drewno, które wykorzystano do ich budowy, od dziesiątków lat utrzymuje swoją jasną barwę. Dzięki temu domy wyglądają, jakby zostały wzniesione całkiem niedawno. Tutaj też zrobimy sobie postój. 

Kolejne 10 km pokonamy grzbietem Domańskiego Wierchu z fantastycznymi widokami na Tatry i Babią Górę, Królową Beskidów. Po drodze towarzyszyć na będą przydrożne kapliczki i majestatyczne, samotne drzewa na horyzoncie. Naszym celem będzie Ludzimierz, królestwo Cystersów i Sankturaium Królowej Podhala, Matki Boskiej Ludźimierskiej. Nasz pierwszy rowerowy dzień zakończymy w Nowym Targu.

Sobota 

Szlak architektury drewnianej

Poruszając się doliną Dunajca znajdziemy się na Szlaku Architektury Drewnianej. Znajdują się na nim przepiękne gotyckie kościółki drewniane w stylu podhalańskim z cennymi polichromiami, będące oazą spokoju i dobrej energii płynacej z kołyszących się wokół lip. Czekają więc na nas przepiękne kosciólki w Dębnie Podhalańskim, w Harklowej i w Łopusznej.

Osiem cudów od Michała Archanioła

Naszym pierwszym celem jest gotycki kościółek w Dębnie Podhalańskim pod wezwaniem Św. Michała Archanioła, nazywany kościołem 8 cudów! wpisany na listę UNESCO

Polichromie, cymbały, Janosik ….. Na razie wspomnimy tylko o Janosiku😀. Jak Janosik brał ślub z Maryną w tym kościółku i wszedł do zahrystii to wyszedł z niej na Polanie Chochołowskiej w Tatrach! To był zbójnik – Hej!

 

Dworek Tetmajera w Łopusznej

W Łopusznej zawitamy do uroczego dworku Kazimierza Przerwy – Tetmajera. Rodzina Tetmajerów była mocno związana z Podhalem. Sam Tetmajer wywołał skandal! Ożenił się z chłopką, z którą, jak wieść niesie, tworzył udane małżeństwo. Uwielbiał chodzić po górach, pisał gwarą góralską spod samiuśkich Tater, nie obce były mu erotyki, które wyśpiewywał nie tak dawno znowu, sam Marek Grechuta😮‼

 

Bór na Czerwonym

Poruszając się doliną Dunajca dotrzemy do uroczego rezerwatu Bór na Czerwonym, gdzie chronione jest torfowisko wysokie, bardzo cenne przyrodniczo. Z wieży widokowej ustawionej na ścieżce przyrodniczej będziemy podziwiać Tatry i Gorce.

Przełom Białki

Dotrzemy również do rzełomu Białki. Znajdziemy się pomiędzy wapiennymi skałami Pienin Spiskich – Kramnicą i Obłazową. W Obłazowej Skale znajdują się trzy jaskinie, w jaskini Obłazowa odkryto prehistoryczne ślady ludzi sprzed 40 tysięcy lat. Na wierzchołku skały zaś odkryto słowiańskie ślady związane z Nocą Kupały. Bywał tu również Janosik😊 A to wszystko w otoczeniu przepięnej przyrody!

Na zakończenie dnia piękną ścieżką przez las dojedziemy do Dębna Podhalańskiego i do miejsca noclegu w Łopusznej. Osobom bardziej zmęczonym możemy zaproponować skrócenie trasy i udanie się od razu z Nowej Białej do Łopusznej do pensjonatu.

Wieczorem zapraszamy na integracyjne ognisko. Jeśli grasz na gitarze, zabierz ją ze sobą😀

 

Niedziela 

Wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Godz. 8.00 śniadanie i wykwaterowanie
Wsiadamy na rower i ruszamy w trasę wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

 

Zamek Inków w Niedzicy

Naszym pierwszym celem jest zamek Dunajec w Niedzicy. Powiązany z wegierskim rodem Berzeviczych. Jeden z przedstawieiceli rodu związany był z inkaską księżniczką. Podobno to właśnie na tym zamku ukryty jest potężny skarb Inków. Tak głosi oficjalna legenda. Ale nie jedyna😊 Usłyszymy jeszcze o księżniczce Brundhildzie, o Janosiku, co przez Dunajec skakał …. Resztę opowiemy Wam na miejscu!

Przeprawa przez Jezioro

Będąc jeszcze w zamku Dunajec dostrzeżemy drugą warownię na przeciwległym brzegu! Dostaniemy się tam, płynąc statkiem. Kilka dłuższych chwil i jesteśmy pod zamkiem w Czorsztynie!

Zamek Czorsztyn

Zamek w Czorsztynie to miejsce pełne tajemnic i legend. Nagie kamienne ściany warowni skrywają wiele sekretów, które odkryjemy😊. Wycieczka po zamku w Czorsztynie wymaga od nas odrobiny wysiłku i pokonania kilku kondygnacji po schodach, by dostać się na wyższe piętra, ale panoramy rozpościerające się z tarasów widokowych z nawiązką zrekompensują nam trud wspinaczki.

Zdradzę Wam tajemnicę, tutaj też ukryty jest skarb… Żeby go zdobyć, musiecie jechać z Nami!😊😲

 

Drugą stroną jeziora

Z Czorsztyna czeka nas przyjemna przejażdżka widokową ścieżką nad Jeziorem Czorsztyńskim. Odwiedzimy jeszcze skansen w Kluszkowcach, gdzie znajdują się przepiękne wille ze Spisza uratowane przed zalaniem wodami Jeziora Czorsztyńskiego. Czeka nas cudowny relaks, kontakt z przyrodą i fajnymi ludźmi 😊 Wycieczkę zakończymy w Maniowym.

Poznaj lidera wyprawy

Zaopiekuje się Wami Marcin Cesarz – Przewodnik Beskidzki i Przodownik Turystyki Rowerowej

Rower to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu jak i sposób na zwiedzanie ciekawych miejsc. A tych w naszej okolicy nie brakuje. Pokaże Wam kilka z nich.
Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników rowerowych wypraw.
🙂

                                                                                                                               Marcin

Dla rowerzysty

Co ze sobą zabrać

 • rower
 • jeśli nie masz roweru, pomożemy Ci go wypożyczyć. Potrzebne wcześniejsze zgłoszenie.  
 • wymagany jest kask, oświetlenie roweru – przednie i tylne oraz zapasowa dętka lub łatki
 • pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyprawy wykonać przegląd roweru w serwisie, upewnij się, że masz sprawne hamulce
 • prowiant na cały dzień, istnieje możliwość zakupu czegoś do picia lub zjedzenia po drodze, w sobotę są to sklepy, w niedzielę restauracja lub bar
 • istnieje możliwość skrócenia trasy, do omówienia z organizatorem
Cena

Cena: 649 pln

I rata płatna przy zapisie – 349 pln

II rata do 10 czerwca: 300 zł 

Świadczenia zawarte w cenie

 • Przejazd busem / autokarem na trasie całej trasie wycieczki
 • transport roweru w obie strony
 • nocleg w pokojach 2 – 3 osobowych
 • 2 obiadokolacje, 2 śniadania, grill/ognisko w zależności od warunków
 • opiekę licencjonowanego przewodnika turystyki rowerowej
 • opiekę licencjonowanego pilota
 • serwis rowerowy podczas wycieczki w przypadku np. konieczności wymiany dętki rowerowej lub innych drobnych napraw
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na fundusz turystyczny
 • BONUS: KIEŁBASKI NA OGNISKO OD FIRMY

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów
 • wypożyczenia roweru – konieczność wcześniejszego zgłoszenia przy wyborze tej opcji
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatnych w autokarze/busie:
 • Dwór w Łopusznej – bilet 9 zł zwiedzanie + przewodnik
 • rejs statkiem do Czorsztyna – 12 zł – oplata obowiązkowa
 • zwiedzanie zamku w Czorsztynie – 6 zł
 • podane ceny bietów wstępu mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora
Mapa

Dlaczego warto?

Doświadczysz kwintesencji podhalańskich i spiskich klimatów:

👉 „Jakem pedzioł, takem ci pedzioł, alem ci pedzioł”😉 – pamiętacie te Janosikowe klimaty?

👉 pojedziesz w otoczeniu wspaniałej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków na Tatry, Pieniny, Gorce i Beskidy

👉poznasz historię zamków i ich legendy, historie o pannnach, duchach i zbójnikach

👉usłyszysz wiele ciekawych historii opowiedzianych przez naszego przewodnika

👉 zintegrujesz się przy wieczornym ognisku

👉spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników

Jest to doskonała propozycja dla turystów rowerowych pragnących połączyć aktywność fizyczną z poznawaniem atrakcji krajobrazowych i pamiątek historii.

Jak się zapisać?

 • wypełnij formularz rezerwacyjny poniżej i wyślij
 • otrzymasz od Nas informacje o rezerwacji miejsca i numer konta do wpłaty oraz umowę, regulamin wycieczki i warunki ubezpieczenia
 • zawarcie umowy o imprezę turystyczną nastepuje wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu całej kwoty lub I raty płatnej wraz z zapisem
 • wszystkie dokumenty i regulaminy dostępne są na stronie www.fenikstour.pl
Rezerwacja