+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Already a member?

Login
+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Kraj*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Zaakceptuj wszystkie warunki przed przejściem do następnego kroku

Already a member?

Login

WIEPRZEM PO POLSKIEJ TOSKANI

0
Cena
135 ZŁ
Cena
135 ZŁ
Zapisz na liście życzeń

Adding item to wishlist requires an account

611
1 dniowa
Termin: na zamówienie
Wyjazd z Rzeszowa
spływ kajakowy
Min Age : 10
Opis wyprawy

Spływ Kajakowy Wieprzem po Polskiej Toskani

Zapraszamy Was na Roztocze, do krainy słońca! Roztocze położone jest na wschodzie Polski, dziś to teren przygraniczny, ale swoim zasięgiem geograficznym sięga do Lwowa.

Roztocze to najbardziej nasłoneczniony region w Polsce! Dlatego nazywany jest Polską Toskanią lub słonecznym Biegunem Polski. Słynie on także z czystego powietrza i dużego natężenia jodu porównywalnego do tego na Pomorzu. 

Wieprz bierze swój początek w południowo – wschodniej części województwa. Wypływa z Jeziora Wieprzowego w Wieprzowie Tarnawackim, około 5 km od Tomaszowa Lubelskiego.  Płynąc na północny – zachód przecina kilka krain geograficznych: Roztocze Środkowe, Padół Zamojski, Działy Grabowieckie, Obniżenie Dorohuckie, Płaskowyż Świdnicki, Wysoczyznę Lubartowską, Pradolinę Wieprza i uchodzi do Wisły w okolicy Dęblina. Niepowtarzalny krajobraz doliny rzeki Wieprz tworzą nieregularne, meandrujące koryto otoczone drzewami i zaroślami, kwieciste łąki urozmaicone kępami drzew i krzewów oraz malownicze skarpy i wytworzone na piasku murawy. Rzeka jest jednym z najważniejszych korytarzy ekologicznych w regionie, tworzy liczne siedliska dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Urozmaicona linia brzegowa, bogata roślinność i zadrzewienia na brzegach sprawiają, że wody Wieprza są pełne życia. Występuje w nich wiele gatunków ryb charakterystycznych dla rzek nizinnych. Górny, roztoczański odcinek Wieprza, stanowi krainę pstrąga i lipienia, które osiągają tutaj imponujące rozmiary.

Dzięki centralnemu położeniu oraz trasie przepływu, Wieprz jest określany jako główna rzeka Lubelszczyzny. Jej wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz centralne położenie w województwie lubelskim stwarzają doskonałe warunki do rozwoju turystyki aktywnej,  głównie turystyki kajakowej. Pokonując kajakiem kolejne odcinki rzeki możemy poznać i podziwiać Lubelszczyznę.

Wieprz jest jedną z największych rzek we wschodniej Polsce. Według pomiarów GPS, analizy dostępnych zdjęć lotniczych i satelitarnych, jej całkowita długość wynosi 368,3 km. Ważniejsze dopływy Wieprza to: Tyśmienica (75 km), Bystrzyca (70,3 km), Świnka (39,5 km), Giełczew (44,8 km), Wolica (41,6 km), Łabuńka (35,4 km) i Por (52,6 km).

My przepłyniemy 15 km

 

Program

Cel podróży

Roztocze Środkowe

Trasa wycieczki

Start: Obrocz (przystań kajakowa)
Etapy: Zwierzyniec (zalew Rudka) – Bagno – Żurawnica 
Koniec: Brody
Czas: ok. 5 godz.
Do przepłynięcia: ok. 13 km

Przejazd do Guciowa

Integracja w Zagrodzie Guciów

Miejsce zbiórki i wyjazdu

Parking Podpromie Rzeszów

Pozostałe przystanki:

 • Łańcut
 • Kosina
 • Przeworsk
 • Możliwy dojazd własny

Godzina zbiórki

6:30

Godzina odjazdu

06:45

Powrót do Rzeszowa

15 sierpnia ok. godz. 19.00

Stopień trudności

łatwa
🟢⚪⚪

Atrakcje

Etapy i opis trasy spływu

I Etap

Start: Obrocz (przystań kajakowa)
Koniec: Zwierzyniec (zalew Rudka)
Czas: ok. 1,5 godz.

Opis trasy:

Obrocz – Zwierzyniec (zalew Rudka) czas przepływu ok. 1,5 godz, długość 5 km. Spływ rozpoczynamy w Obroczy za mostem, 100 metrów od granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Długość odcinka ok. 8 km jest to trasa którą spływamy codziennie nawet jeśli są chętne tylko 2 osoby. Trasa jest bardzo malownicza, kręta, bezpieczna polecana dla początkujących i zaawansowanych kajakarzy, dobra na rozpoczęcie przygody z kajakiem. Etap kończymy na zalewie Rudka przy śluzie po lewej stronie – przystań nr. 1. Przenoska po prawej stronie śluzy dla tych, którzy płyną dalej.

II Etap

Start: Zwierzyniec (zalew Rudka)
Koniec: Bagno
Czas: ok. 1 godz.

Opis trasy:

Zwierzyniec – Bagno czas przepływu ok. 1 godz, długość 4 km. Trasa przebiega przez cały Zwierzyniec, park miejski a potem przez łąki. Jest to trasa bezpieczna, malownicza, bez przenosek. Etap kończymy przy moście drogowym – molo przy lewym brzegu.

III Etap

Start: Bagno
Koniec: Żurawnica
Czas: ok. 1,5 godz.

Opis trasy:

Bagno – Żurawnica czas spływu ok. 1.5 godz, długość 4 km. Trasa ładna również malownicza, zmienna, małe wodospady do przepłynięcia. Na rzece występuje jedna przenoska (śluza) w Turzyńcu. Etap kończymy na przystani „Rudy koniec etapu 3”. 

IV Etap

Start: Żurawnica
Koniec: Brody
Czas: ok. 1 godz.

Opis trasy:

Żurawnica – Brody czas spływu ok. 1 godz, długość 2 km. Trasa łatwa, bez przenosek, rzeka przepływa wśród łąk, brzegi osłonięte są drzewami. Na trasie klika powalonych drzew. Pod koniec trasy do pokonania są dwa, niewielkie progi wodne, pierwszy 100 m przed mostem w Brodach, drugi próg znajduje się kilkanaście metrów za mostem. Z prawej strony znajduje się miejsce z płycizną przy drodze szutrowej, gdzie kajakarze kończą spływ.

Integracja w Zagrodzie Guciów

Po spływie zapraszamy Was do wyjątkowej zagrody Guciów na posiłek lub kiełbaskę do wyboru

Zagroda Guciów to wyjątkowe miejsce, docenione i wpisana do 7 cudów Polski w bardzo prestiżowym konkursie National Geographic. To miejsce magiczne, jakby nierealne, a jednak istnieje naprawdę. 

Zapraszamy do Gospody – zbudowanej na wzór XIX wiecznej karczmy z podcieniem. Prosta wiejska kuchnia wzorowana na potrawach gotowanych przez tutejsze prababki. Zyskała sobie miano „kulinarnego skansenu”. W Guciowskiej kuchni znajdą się przeróżne specjały lokalne jak

żur na zakwasie żytnim z jajkiem i serem,

zupa sołtysowej,

zupa z pokrzyw,

kasza bez skwarków,

zsiadłe mleko,

reczczoniak,

i wreszcie dla mięsożerców karkówka w ziołach,

szynka z młodego jelenia duszona w piwie,

słonina marynowana z kiszonymi rydzami

a dla dzieci pierogi ruskie, naleśniki, pierś z kurczaka, rosół z kluseczkami,

dla wegetarian jasiek z warzywami, kluseczki z mąki pszennej pełnoziarnistej z serem i cebulką, .  Zagroda Guciow Gospoda 2

MUZEUM

W Zagrodzie Guciów działa też muzeum meteorytów i minerałów. 

W dniu 28.04.2013 w drewnianym lamusie z 1762 r. o godzinie 17:00 otwarto stałą wystawę meteorytów, tektytów i impaktytów z Polski i ze Świata. Na wystawie zatytułowanej 'Spadające Gwiazdy’ zobaczyć będzie można meteoryty z Marsa, Księżyca a także ostatni spektakularny spadek z Rosji meteoryt Czelabińsk. Ponadto zaprezentowany będzie jedyny roztoczański meteoryt!

W Zagrodzie Guciów przechowywany jest ostatni polski meteoryt nazwany Zakłodzie (od nazwy roztoczańskiej wsi, w której został odkryty w 1998 roku przez Stanisława Jachymka). Jest to kamień ważący 8,68 kg, pokryty rdzawą skorupą, sklasyfikowany wstępnie jako pierwotny achondryt enstatytowy. W zbiorach Stanisława
Jachymka znajdują się również kompletne okazy oraz odłamki ponad 50 meteorytów z całego świata, a każdy z nich jest inny. Zbiór ten jest cennym materiałem porównawczym. Ale to nie wszystko w zbiorach znajdują się też przedziwne żelazne kulki, które były kiedyś żywymi roslinami!

PAMIĄTKI

Miejscowy Stach uparł się, na rodzime pamiątki, żadnych Chin, Wietnamów a wiele pamiątek powstało w głowie Stacha nad ranem, między innymi sztacheta pamiątkowo obronna z Roztocza, targana wiatrem, dyszczem, chylem i słonkiem – wyrwana z proboszczowego płotu w Bondyrzu. Za jedyne 25 zł, można kupić okazałą sztachetę obronną pomalowaną w roztoczańskie kwiatki, bociany, koty etc.

Tu kupisz belemnitową lampę wykonaną metodą Tiffanyego z rostrów belemnitów z pod Zamościa. Ciepło światła belemnitowego uratowało już niejeden związek…

W Zagrodzie mogą Państwo zakupić unikatową autorska biżuterie Stacha…❤
Pamiątki wykonane z rodzimych kamieni ale też słomiane, gliniane, wiklinowe, rogożynowe, lniane, konopne, miedziane, srebrne, meteorytowe, bursztynowe oraz „żelazne perły”. Żelazne perły są to kule z hematytu do tej pory znajdywane na pustyniach amerykańskich i na Marsie o wdzięcznej nazwie „marsjańske jagody”.

Dostępny jest także prawdziwy miód!

Poznaj komandora wyprawy

Zaopiekuje się Wami Marcin – Instruktor kajakrstwa

Kajak to świetny sposób na spędzenie upalnego lata. Możemy zrelaksować się w kajaku na wodzie, trochę pomachać wiosłem i jednocześnie pogadać i pośmiać się z rodziną i przyjaciólmi. Pływanie kajakiem na takiej rzece jak Wieprz to też okazja do spędzenia kilku fajnych godzin z synem lub córką. Możemy w ten sposób zbudować fajną relację 🙂

Udział w spływie kajakowym jest mało wymagający. Nie musimy robić specjalnych przygotowań czy wykazywać się dużą sprawnością fizyczną. Warto także podkreślić, że kajakarstwo to jedna z tańszych form aktywności. Wypożyczenie sprzętu wiąże się z niewielkimi opłatami. Inna ważna informacja – nie potrzeba żadnych licencji ani kursów.

                                                                                                                               Marcin

Dla kajakarza

Co ze sobą zabrać

– wygodne ubranie na kajak
– pelerynę lub sztormiaki do ochrony przed ewentualnym deszczem
– coś ciepłego do ubrania w razie zmiany pogody
– worki żeglarskie lub zwykłe do ochrony rzeczy w kajaku
– buty do kajaka lub takie, które można zamoczyć – KONIECZNIE
– butelkę wody oraz kanapki / przekąski
– kostium kąpielowy, ręcznik, filtr
– preparat na komary i inne owady
– telefon komórkowy – po uprzednim zabezpieczeniu go przed wodą

Cena

Cena: 135 pln
– organizacja, transport i opieka na spływie

Dodatkowo płatne

              50 pln – miejsce w kajaku dwuosobowym
              80 pln – miejsce w kajaku jednoosobowym

Świadczenia zawarte w cenie

 • Przejazd busem / autokarem na trasie całej trasie wycieczki
 • opiekę przewodnika turystyki kajakarskiej
 • opiekę licencjonowanego pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na fundusz turystyczny TFG i TFP

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów
 • biletu wstępu do zagrody Guciów 5 pln
 • posiłku w Zagrodzie
 • zwiedzania muzeum w Zagrodzie Guciów 15 pln / osoba, opłata nieobowiązkowa, zwiedzanie na życzenie
Mapa

Dlaczego warto?

👉 Spędzisz aktywny ale relaksujący weekend w gronie podróżników,

👉 Staniesz oko w oko z fascynującą przyrodą z wiosłem w dłoni

👉 Zrelaksujesz się na wodzie pośród pieknej przyrody

Będzie aktywnie ale relaksująco, posmakujesz chwili i na pewno znajdziesz tu swoje
ELDORADO💚😀

Zdjęcia

Dołącz do Nas!

Jak się zapisać?

 • wypełnij formularz rezerwacyjny poniżej i wyślij
 • w ciągu 12 godzin otrzymasz od Nas informacje o rezerwacji miejsca i numer konta do wpłaty oraz umowę, regulamin wycieczki i warunki ubezpieczenia
 • zawarcie umowy o imprezę turystyczną nastepuje wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu całej kwoty lub I raty płatnej wraz z zapisem
 • wszystkie dokumenty i regulaminy dostępne są na stronie www.fenikstour.pl
Rezerwacja
Spływ Kajakowy - Wieprz
Oświadczenie
Zgoda
Zgoda