+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl
+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

ROWEROWE ROZTOCZE II

0
Cena
Cena
Zapisz na liście życzeń

Adding item to wishlist requires an account

1013
1 dniowa
Termin: na zamówienie
Wyjazd z Rzeszowa
wycieczka rowerowa
Min Age : 12
Opis wyprawy

Rowerowe Roztocze II

Zapraszamy Was na niezwykły szlak rowerowy prowadzący przez malownicze tereny Roztocza Środkowego od Bełżca przez Narol i Lubyczę Królewską.  Towarzyszyć nam będą wspaniałe lasy roztoczańskie wraz z symbolem gminy Bełżec – gronostajem

😀

Przemierzając tą trasę odwiedzimy przepiękna drewnianą cerkiew w Bełżcu, Popówkę, uroczo położóne źródełko św. Floriana, rezerwat Minokąt, pałac Łosiów w Narolu, spróbujemy odnaleźć bunkry z linii Mołotowa

😀 

Program

Cel podróży

Roztocze Środkowe

Trasa wycieczki

Dzień I 

Trasa wycieczki:

Bełżec – Brzeziny – Rezerwat Minokąt – Narol – Lipsko – Kniazie – Lubycza Królewska – Bełżec
Razem: 41 km
Przewyższenie: 91 m

Miejsce zbiórki i wyjazdu

Parking Podpromie Rzeszów

Pozostałe przystanki:

 • Łańcut
 • Kosina
 • Przeworsk
 • Wierzbna
 • Jarosław

Godzina zbiórki

06:45

Godzina odjazdu

07:00

Powrót do Rzeszowa

ok. godz. 18:00 – 19:00

Stopień trudności

średni
🟢🟢⚪⚪⚪

Atrakcje

Bełżec miejsce, które łączy Roztocze

Naszą wyprawę ropoczniemy w Bełżcu. Gmina Bełżec łączy ze sobą krańce Roztocza Środkowego i Wschodniego. Choć jest najmniejszą gminą na Roztoczu, poprzez swoje zabytki i bogactwo przyrody stała się waznym punktem na mapie turystycznego Roztocza. Zobaczymy drewnianaą cerkiew greckokatolicką pw. św. Bazylego Wielkiego z 1756 r. w Bełżcu wraz z Popówką oraz zlokalizowany po sąsiedzku murowany kościół z lat 1911-1912 pw. MB Królowej Polski. Bełżeckie świątynie uzupełnia mała architektura sakralna, wyjątkowo tu różnorodna i godna uwagi. Składają się na nią piękne figury, kaplice i krzyże przydrożne rozmieszczone na terenie całej gminy, podobnie jest z tradycyjnym budownictwem ludowym.

Bełżec to także mejsce pamięci, gdzie znajduje się dawny obóz zagłady. Obecnie znajduje się tam muzeum, które przypomina o minionych wydarzeniach również poprzez formę przekazu.W 2004 roku oddano monumentalny pomnik . Utworzony na terenie miejsca obozu przesycony jest symboliką. Najbardziej wymowna jest szczelina prowadząca do niszy na końcu której znajduje się ściana z wypisanymi imionami zgładzonych ludzi.

Bełżec słynie ze swej przepięknej roztoczańskiej przyrody. Przyrodniczym symbolem tego miejsca stał się gronostaj, zamieszkujący “Gronostajową Dolinę” oraz przepiękne krajobrazy z widaokiem na Długi i Krągły Goraj, najwyższe szyty Polskeigo Roztocza, które będziemy podziwiać z naszej trasy rowerowej.

Rezerwat Minokąt

W rezerwacie chroniony jest starosrzew bukowo – jodłowy w pobliżu wschodniej granicy występowania jodły i buka. W rezerwacie można spotkać dwa bardzo rzadkie dzięcioły zielonosinego i czarnego.

Narol – muzyczna stolica Roztocza

A to wszystko zasługą organizowanych tu licznych imprez i festiwali. Narol to także idealne miejsce dla osób poszukujących regionalnych smaków. Sam Narol nazwano – Kulturalną Perełką Podkarpacia, a to dzięki licznym koncertom, które się tu odbyły. Na scenie Centrum Koncertowo – Wystawienniczego, narolskim rynku, kościele czy na terenie zespołu pałacowo – parkowego wystąpili, m.in.: Bracia, Raz Dwa Trzy, Pectus, Gaba Kulka, Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, VOO VOO, Andrzej Kulka i inni. Odwiedzimy również wyjątkową rezydencję Łosiów w Narolu z wyjątowym barokowym ogrodem w stylu francuskim, którego układ w dalszym ciągu jest czytelny. 

Bunkry linii Mołotowa

Nemiecko-sowiecki układ o granicy i przyjaźni z 28 sierpnia 1939 r. (pakt Ribbentrop-Mołotow) spowodował znaczące przesunięcie się na zachód terytorium sowieckiego. Wytyczenie nowej wspólnej granicy na linii San-Bug-Narew-Pisa wymusiło budowę umocnień. W drodze do Kniazów i Lubyczy Królewskiej odnjdziemy również kilka bunkrów. 

Murowana cerkiew w Kniaziach

Jedno z pierwszych opuszczonych miejsc. Pierwsza opuszczona cerkiew.  Murowana cerkiew pw. św. Paraskewy powstała w latach 1798 – 1806. Świątynia została wzniesiona na miejscu dawniejszej drewnianej. Architektem był Szymon Tarnawski; budowla centralna na planie krzyża. Cerkiew została uszkodzona w wyniku ostrzału artyleryjskiego czasie II wojny światowej. 

W pobliżu znajduje się murowana dzwonnica i rozległy cmentarz, na którym zachowało się wiele pięknych nagrobków z warsztatów bruśnieńskich.

 

Poznaj lidera wyprawy

Zaopiekuje się Wami Marcin Cesarz – Przewodnik Beskidzki i Przodownik Turystyki Rowerowej

Rower to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu jak i sposób na zwiedzanie ciekawych miejsc. A tych w naszej okolicy nie brakuje. Pokaże Wam kilka z nich.
Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników rowerowych wypraw.
🙂

                                                                                                                               Marcin

Dla rowerzysty

Co ze sobą zabrać

 • rower
 • wymagany jest kask, oświetlenie roweru – przednie i tylne oraz zapasowa dętka lub łatki
 • pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyprawy wykonać przegląd roweru w serwisie, upewnij się, że masz sprawne hamulce
 • prowiant na cały dzień, istnieje możliwość zakupu czegoś do picia lub zjedzenia po drodze, w sobotę są to sklepy
 • istnieje możliwość wydłużenia trasy do 48 km z dotarciem do Bełżca doliną rzeczki Sołokiji
Cena

Cena: 105 pln

 

Świadczenia zawarte w cenie

 • Przejazd busem / autokarem na trasie całej trasie wycieczki
 • transport roweru w obie strony
 • opiekę licencjonowanego przewodnika turystyki rowerowej
 • opiekę licencjonowanego pilota
 • serwis rowerowy podczas wycieczki w przypadku np. konieczności wymiany dętki rowerowej lub innych drobnych napraw
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów
Mapa

Dlaczego warto?

👉 pojedziesz w otoczeniu wspaniałej, roztoczańskiej przyrody 

👉poznasz historię roztoczańskich kresów

👉usłyszysz wiele ciekawych historii opowiedzianych przez naszego przewodnika

👉odpoczniesz w gronie podróżników

Jest to doskonała propozycja dla turystów rowerowych pragnących połączyć aktywność fizyczną z poznawaniem atrakcji krajobrazowych i pamiątek historii.

Zdjęcia

Jak się zapisać?

 • wypełnij formularz rezerwacyjny poniżej i wyślij
 • otrzymasz od Nas informacje o rezerwacji miejsca i numer konta do wpłaty oraz umowę, regulamin wycieczki i warunki ubezpieczenia
 • zawarcie umowy o imprezę turystyczną nastepuje wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu całej kwoty lub I raty płatnej wraz z zapisem
 • wszystkie dokumenty i regulaminy dostępne są na stronie www.fenikstour.pl
Rezerwacja
Rowerowe Roztocze II
Oświadczenie
Zgoda
Zgoda

Rezerwuj