+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl
+48 503 059 355 kontakt@fenikstour.pl

Przekonaj się, dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne

Przekonaj się, dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne

Zależy Ci na tym, aby stworzyć zintegrowany zespół pracowników, który obdarza się szacunkiem i sympatią? Jednym ze skutecznych sposobów, które pozwalają na zbudowanie pozytywnych relacji – szczególnie w czasie pracy zdalnej czy hybrydowej – jest zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, który może być szansą na wypoczynek i lepsze poznanie się. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na tego typu rozwiązanie i skorzystaj z bogatej oferty biur podróży.

Wyjazd integracyjny pomocny przy wdrożeniu pracowników

Trzeba przyznać, że o ile dla wielu firm idea wyjazdów integracyjnych jest czymś doskonale znanym i chętnie wykorzystywanym, to dla pozostałych nadal stanowi enigmatyczną zagadkę. Warto przekonać się, ile dobrego moją wnieść tego typu wypady i jak pozytywnie przekładają się one na atmosferę w firmie oraz efektywność działań pracowników. Jednym z argumentów przemawiającym za tym, aby zdecydować się na tego typu pomysł integracji, jest skuteczne wdrożenie nowych pracowników firmy. To okazja, by każdy mógł się lepiej poznać i poczuć swobodniej jako część zespołu. Znacznie łatwiej będzie potem wrócić do biura i zająć się nowymi obowiązkami.

Bardzo często takie wyjazdy integracyjne skupione na budowaniu relacji są połączeniem różnych aktywności – kursów, szkoleń, a także specjalnych gier zespołowych, podczas których można zobaczyć, jak pracownicy zachowują się w sytuacjach stresowych i jak pracują w grupie. Tak naprawdę wyłącznie nasza wyobraźnia i kreatywność mogą nas ograniczać w kwestii zapewnienia ciekawego programu wycieczki. Zajęcia o charakterze team buildingowym, zabawy, konkursy czy wspólne wypady rowerowe bądź trekking to sposób, aby każdy mógł poczuć się swobodnie. To zdecydowanie świetne rozwiązanie, aby poprawić jakość współpracy. Wyjazd w ciekawe miejsce sprawi, że każdy oderwie się od codzienności czy niekiedy przytłaczających obowiązków. 

Budowanie wizerunku firmy dzięki wyjazdom

Chcesz stworzyć przychylny wizerunek swojej firmy i sprawić, że będzie ona cieszyła się naprawdę renomą na rynku? Jeśli zależy Ci na pozytywnym wydźwięku wśród zarówno klientów, jak i potencjalnych pracowników, pokaż, że umiesz docenić zespół i jednocześnie idziesz z duchem czasu. Zdecydowanie ciekawe wyjazdy integracyjne – np. rowerowe wypady w góry, spływy kajakowe czy wspólne marsze w malowniczych okolicznościach przyrody – będą dobrze odbierane przez innych i doceniane za przychylność i otwartość w stronę osób zatrudnionych. Każda taka akcja – wycieczka, event firmowy, szkolenie – jest zawsze postrzegana w pozytywny sposób. Inwestuj w kapitał ludzki i dbaj o swój zespół, by osiągał zadowalające efekty.

Nagroda dla pracowników w postaci wyjazdu integracyjnego

Niektóre firmy traktują wyjazdy integracyjne jako innowacyjny sposób nagradzania pracowników za współpracę i efektywność. To niezwykle miły gest ze strony pracodawcy, który z pewnością będzie doceniony. Dla pracowników ważne jest, gdy szefostwo i osoby będące nieco wyżej w hierarchii są w stanie rzeczywiście dostrzec trud i wysiłek, jaki wkładają oni w codzienne obowiązki.

Jeśli szukasz sposobu, jak zmotywować pracowników do działania albo chcesz podziękować im za doskonałe wyniki, zostawanie po godzinach czy zaangażowanie, organizacja takiego wyjazdu integracyjnego może okazać się świetnym pomysłem. To dla wielu osób przyjemna odskocznia od codzienności. Szczególnie gdy zaplanujesz rozmaite aktywności, na które część pracowników nie ma wystarczająco dużo czasu w ciągu tygodnia.

Rezerwuj